Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Co z elektroniki zabieramy na krótkie wyjazdy?

Kolejny wyjazd przed nami.
Pakując walizkę, oczywiście poza ciuchami, kosmetykami czy dokumentami pamiętamy też o elektronice. No dobrze, ale co tak naprawdę zabieramy?
Dziś skupimy się na krótkim wyjeździe – kilkudniowym, a na taki bierzemy podstawowe sprzęty

Na taki krótki wyjazd nie zabieramy dużo elektroniki, bo zazwyczaj mamy walizki podręczne więc staramy się minimalizować sprzęt który bierzemy.

Przede wszystkim nie możemy jednak zapomnieć o

aparacie

którym nagrywamy nasze vlogi oraz o ładowarce do niego. Nagrywając w terenie potrzebujemy poręcznego, lekkiego aparatu, z odchylanym ekranem by widzieć czy wszystko dobrze się nagrywa. Aktualnie używamy kompaktowego aparatu  Canon G7X Mark II, aparatu bardzo często używanego przez YouTuberów.

aparat KaDo

aparat KaDo

 

Śmiało możemy polecić każdemu ten aparat. Nagrywając na powietrzu nie musimy się martwić takimi rzeczami jak ostrość, ustawianie przesłony oraz innych tego typu rzeczach, o których musimy pamiętać nagrywając lustrzanką. Aparat ma bardzo jasny obiektyw, przez co nawet w gorszych warunkach oświetleniowych dobrze sobie radzi i czasem widoczny taki jakby szum ziarnisty nie jest aż tak zauważalny. Aparat ma rozdzielczość 20,1 Mpix oraz nagrywa w jakości Full HD (1920×1080).

Na każdy nasz wyjazd zabieramy

2 karty pamięci

Aktualnie używamy Kingstona oraz SanDisku – obie karty mamy w sumie od samego początku i jakoś niedługo będzie trzeba chyba je zwiększyć.


Kierując się wyborem karty pamięci najważniejsze dla nas było by szybko zapisywała materiał, dlatego nie kupujemy kart o klasie niższej niż 10.

Na taki krótki wyjazd rzadko kiedy zabieramy komputer, dlatego kolejną rzeczą jaką zabieramy jest

przejściówka/adapter/lightning

pozwalająca nam zgrać materiał z karty SD na telefon iPhone czy iPada poprzez złącze Lightning – bezpośrednio do rolki aparatu.

W naszych vlogach rzadko kiedy nagrywamy z tzw. „rączki”, raczej stosujemy

monopod/ramię z uchwytem selfie

przez co ręka się tak bardzo nie męczy a czasem możemy nagrywać ponad głowami przechodniów.

Poza monopodem do ręki zawsze zabieramy

2 statywy

jeden mały, taki elastyczny do przyczepienia np na drzewie, na poręczy, tzw. statyw pająk

a drugi rozkładany do wysokości 106 cm.

Nie możemy zapomnieć o

iPadzie Mini i iPhonie

dwa źródła wyszukiwania informacji i kontaktu ze światem. Iphone, wiadomo telefon. Z kolei na iPadzie Mini zawsze wgrywamy przewodnik – czy to w wersji interaktywnej czy to w wersji PDF – w zależności od tego jaki przewodnik zakupimy.

Ostatnia rzecz ze sprzętu to

Powerbank

Tego typu akcesoria można znaleźć w Internecie bardzo dużo – w zależności od potrzeb są większe, mniejsze z dużą i mniejszą pojemnością. Nasze powerbanki dotychczas otrzymywaliśmy w ramach prezentu więc jakbyście szukali pomysłu na prezent dla kogoś to jest to dobry wybór.

Oczywiście do wszystkich sprzętów ładowarki.

 

No nic, pora się zbierać i dopakować walizkę.

To nasz pierwszy wpis i mamy nadzieję, że uda nam się więcej takich tworzyć…

Trzymajcie się ciepło ☺️

 

 

 

Translate »