Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Hotel Ambala Colonial Bogota | Recenzje KaDo

Po 12h lotu z Paryża do Bogoty, kolejce do odprawy imigracyjnej, oczekiwaniu na bagaż, wymianie waluty (1000 COP to ok. 1,2 PLN), kupieniu karty SIM (koszt 45 000 COP za 1GB internetu) nadeszła pora by opuścić lotnisko i udać się do Hotelu. Długo zastanawialiśmy się  nad wyborem hotelu, bo wśród tych wszystkich opinii nie sposób było wybrać najlepszego hotelu. Znajoma, która była już w Kolumbii, poradziła nam byśmy znaleźli hotel w historycznej dzielnicy Bogoty – La Candelaria. Znaleźć tam można mnóstwo hoteli, niemniej jednak pod uwagę braliśmy cenę jak i położenie hotelu, dlatego wybraliśmy *** Hotel Ambala Colonial, który znajduje się niedaleko najważniejszych zabytków.

Do hotelu przyjechaliśmy późno, bo około 23:30. W recepcji powitała nas przemiła pani i zaoferowała nam do wyboru 2 pokoje, obejrzeliśmy oba – wzięliśmy ten mniejszy, przytulniejszy i oczywiście z jednym łóżkiem 🙂 Obsługa w hotelu mówi po angielsku i po hiszpańsku. Nasz pokój znajdował się na 4 piętrze, od wewnętrznej strony budynku więc nieco ciszej.

W hotelu jest darmowe wifi (nawet bardzo szybkie), a w standardowym wyposażeniu pokoju znajdują się ręczniki, przybory do mycia i barek. Taki pokój jest w zupełności wystarczający dla dwóch osób na kilka dni.

Ceny zaczynają się od 80 000 COP czyli ok 96 PLN (ok 30 USD) za pokój ze śniadaniem.  Łazienka, czysta z gorącą wodą spełniła w pełni nasze oczekiwania.

Śniadanie serwowane jest od 7:00 do 10:00 w hotelowej restauracji. Tutaj byliśmy trochę zaskoczeni, bo podchodzi Pani i pyta się na co macie ochotę 🙂 Wzięliśmy standardowo jajeczka z kiełbaską i kawę – skromnie ale smacznie.

Hotel oferuje również transport z/na lotnisko w cenie 40 000 COP, więc jeżeli nie chcecie brać taksówki z lotniska czy też Ubera to zawsze jest to jakieś rozwiązanie.

Miejsce to możemy polecić wszystkim, którzy nastawieni są na zwiedzanie miasta a nie przesiadywanie w hotelu.

Więcej zdjęć znajdziecie w poniższej Galerii.

Hotel Ambala Colonial Bogota Colombia

Translate »